2039/65
Bordlampe af delvis forgyldt og patineret bronze, stamme støbt i form af tre sammenstillede søjler, prydet med frugter, blomster og foliage. Ca. 1900. H. inklusiv lampeholder 72.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag