2441/209
To kinesiske vaser af porcelæn, dekorerede i farver med naturscenerier, fugle og blomster. Omlavet til lamper. 20. årh. H. ekskl. montering 29,5 cm. (2)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Med huller til ledning. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
800115 | ||
998214 |