1947/​738

Barbara K. Shanklin (f. Lawrence, Kansas, U.S.A. 1947, d. København 1996)

Uden titel. Usign. Skulptur i patineret bronze. H. 16. B. 29. D. 30.

Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren i 1977.

Minimale håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 19. november 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK