1947/738
Barbara K. Shanklin (f. Lawrence, Kansas, U.S.A. 1947, d. København 1996)
Uden titel. Usign. Skulptur i patineret bronze. H. 16. B. 29. D. 30.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren i 1977.
Minimale håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag