2040/676
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Dâlu des landes”, 1980. Sign. Maurice Estéve, 49/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×54.
Litteratur: Vallier nr. 91.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud