2435/​958

Dansk møbeldesign

Et sæt på fire stole af teak med massive kopstykker. Sæder betrukket med skai. 1960'erne. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 28. august 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag