2039/60
Skibsmodel af delvis hvidmalet træ med sejl af lærred. 20. årh. H. 125. L. 120.
Fremstår med let alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag