2115/38
Kunstner armstol i G. F. Hetschs manér af blåmalet træ, rigt udskåret med spoler og bladværk. 19. årh.
Brugsslitage. Senere bemaling. Nogle afskalninger og afslag på ben. Manglende hjul.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag