2444/1228
Taske af sort quiltet læder med gyldne beslag, skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med to indvendige lommer og sort læderfor. H. 22 x B. 31 x D. 9 cm. 1991–1994.
Original dustbag og æske medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Fremstår med enkelte ridser på læder. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
Hammerslag