2004/​4437 1935. SPAREMÆRKEBOG. Dateret 16 Dec. 1935 med 5 stk. 20 øre, rød + 26 stk. Thiele 1 kr. orange, stemplet med ovalstempel “Kolonien Umanak” + blåkridt.

Be­skriv­el­se

1935. SPAREMÆRKEBOG. Dateret 16 Dec. 1935 med 5 stk. 20 øre, rød + 26 stk. Thiele 1 kr. orange, stemplet med ovalstempel “Kolonien Umanak” + blåkridt. Pæn kvalitet

Frimærker, 26. januar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.750 kr.

1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.