2422/176
Russisk teglas-holder af sølv, indvendig forgyldt, graveret med blomster og kartouche med monogram “BA Odessa 1894”. V. Akimov, guardein Anatoli Apollonivich Artsibashev 1892, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 130 g. H. 10 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud