2420/​4

C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)

Sommerdag med udsigt over sundet. Sign. C. F. Aagaard 1891. Olie på lærred. 97×142.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 507, 1988 nr. 507.

Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?