1316/217
Fransk bord i Charles Boulle maner af sortmalet træ, sarg med skuffe, indlagt med skildpadde og messing, rigt prydet med beslag, maskeroner m.m. af bronze. 20. årh.s begyndelse. H. 75. L. 132. D. 80.
Finérskader. Delvis løse messingornamentik. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud