12144/84
Dansk maler, 19.årh.
Studie af et tæt krat med skov i baggrunden. Usign. Betegnet med gl. hånd verso AH 1852. Olie på lærred. Lysmål 25,5×32,5. Rammemål 35×42. Indrammet.
Fernis gulnet. Enkelte små afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag