12144/​84

Dansk maler, 19.årh.

Studie af et tæt krat med skov i baggrunden. Usign. Betegnet med gl. hånd verso AH 1852. Olie på lærred. Lysmål 25,5×32,5. Rammemål 35×42. Indrammet.

Fernis gulnet. Enkelte små afskalninger.

Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag