2108/521
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Uden titel, ca. 2000. Usign. Monotypi på papir. Lysmål 79×58
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af de nuværende ejer.
Undersøgt i ramme. Papiret har flere folder i højre side.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag