2110/172
Dansk maler, 19. årh.
Skibsportræt af “Caroline Elisabeth”. Usigneret. Gouache på papir monteret i passepartout. Lysmål 36×48,5.
Et mindre hul. Mindre revner og ridser. Fugtskjolder. Misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag