12148/102
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Bordlampe med hvidlakeret skærm og fod, stamme af messing. Model 6782. Udført hos Kaiser Idell. H. 38.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag