2434/​746

Dyrlund

Ovalt udtræksbord af palisander med to tillægsplader. Udført og mærket hos Dyrlund. 1970'erne. H. 72. L. 164/264. B. 114. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre hak. Enkelte mindre finérafslag. Ujævn falmet. Træfyldning på top.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 3.600 DKK
806146 3.400 DKK
1006443 3.200 DKK
998291 3.000 DKK