2434/746
Dyrlund
Ovalt udtræksbord af palisander med to tillægsplader. Udført og mærket hos Dyrlund. 1970'erne. H. 72. L. 164/264. B. 114. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre hak. Enkelte mindre finérafslag. Ujævn falmet. Træfyldning på top.
Vurdering
1006443 | ||
806146 | ||
1006443 | ||
998291 |