1912/802
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Art deco vase af patineret bronze med cirkulær profileret fod. Stemplet monogram Just A. Dessin B 2372. H. 14.
Enkelte minimale overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud