1626/1508
A. Lange & Söhne dækur af sølv med sidetryk, hvid skive med romertal og små sekunder, signeret Deutsche Uhrenfabrikation, Glashütte I/SA, A. Lange & Söhne, værk signeret Deutsche Uhrenfabrikation, Glashütte, serienr. 76616100. Bagkapsler med A. Lange & Söhne logo samt nr. 76610. 20. årh.s begyndelse. Diam. 5,8.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glas med minimale afslag. Uret er ikke funktionsdygtig.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag