2412/845
Edmund Brouer (f. 1920, d. 2005)
Sybord af palisander med underliggende hylde og flettet sykurv. Model 24 S. Udført hos Brouer Møbelfabrik. 1970'erne. H. 55. L. 77. B. 48.
Litteratur: Brouer katalog, 1972.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||