2119/​591

Adolphe Mouron Cassandre (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)

“Foire de Paris”. Tryksign. A. M. Cassandre 56. Publi. Service_Paris. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 97 × 61. Unidrammet.

Trykfolder og minimale revner langs kanterne.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag