2119/591
Adolphe Mouron Cassandre (f. Kharkow, Rusland 1901, d. Paris 1968)
“Foire de Paris”. Tryksign. A. M. Cassandre 56. Publi. Service_Paris. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 97 × 61. Unidrammet.
Trykfolder og minimale revner langs kanterne.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag