2226/40
Gunnar Bundgaard (f. Aalborg 1920, d. 2005)
Parti fra Mariager fjord med græssende køer. Sign. G. Bundgaard 91. Olie på lærred. 50×91.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juni 2022
Vurdering
Hammerslag