1739/​1618

Flaske af grøn glas. Antagelig Tyskland. 18. årh. H. 35 cm.

Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 28. september 2017

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag