2141/​782

Fransk design

Justérbar bordlampe af messing. Greb på stamme af sortlakeret træ. H. 39.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Messing anløben. Skærm løs med buler. Skærm og stel med skævheder. Hvid bakelit ved afbryder med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 12. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK