2141/782
Fransk design
Justérbar bordlampe af messing. Greb på stamme af sortlakeret træ. H. 39.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Messing anløben. Skærm løs med buler. Skærm og stel med skævheder. Hvid bakelit ved afbryder med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 12. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag