2116/163
Ubekendt maler, ca. 1900
Scene fra en moské. Sign. J. A. Olie på malepap. 27×16,5.
Retoucheringer. To runde huller nær øverste kant. Et par revner ved øverste kant og øverste venstre hjørne. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag