2012/​314

Grydeholder af smedejern, smedet med ornamentik, monteret med kæde. 18. årh. H. 35. D. 36.

Krog udskiftet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag