911/​296

Et par Altona rokoko stole af bøgetræ, svungne rygge med finer af nøddetræ, udskåret med bladværk, svungne ligeknækket sarg udskåret med muslinger, cabriole ben. 18. årh.s midte. (4)

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK