911/296
Et par Altona rokoko stole af bøgetræ, svungne rygge med finer af nøddetræ, udskåret med bladværk, svungne ligeknækket sarg udskåret med muslinger, cabriole ben. 18. årh.s midte. (4)
Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag