2437/​805

Mogens Hammer

Henning Moldenhawer

Fire væglamper med stel af patineret messing og skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. 1950'erne. H. 34. L. 30. (4)

Litteratur: Louis Poulsen katalog B 61, 1950'erne.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
906425 4.000 DKK