2437/805
Fire væglamper med stel af patineret messing og skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. 1950'erne. H. 34. L. 30. (4)
Litteratur: Louis Poulsen katalog B 61, 1950'erne.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
33 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||