1921/1709
Ukendt kunstner
Broderi og akvarel med parti fra general Classens have, med fodstien og lysthuset “Segesta” i baggrunden Øresund. I rund kartouche. I ramme. 19. årh. Diam. 38 cm.
himlen med vandskade, folder, fugt sakder
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag