2432/306
To serveringsbakker af sortlakeret metal, bemalet med blomster og ornamentik. 19. årh. L. 42 og 60. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindste bakke med krakeleret overflade med et par ujævnheder. Største bakke med afskalninger.
Vurdering