2040/77
Renæssance skrin af egetræ, udskåret med bladværk. Ca. 1700. H. 19. L. 48. B. 34.
Brugsslitage. Løs i samlingerne. Manglende lås. Delvist defekte hængsler.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag