896/653
Lauritz Hartz (f. Frederiksberg 1903, d. Nykøbing S. 1987)
Opstilling. Sign. L. H. 63. Olie på lærred. 54×65.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag