1511/171
Empire klapbord af mahogni med listeindlægninger båret af søjler på firpas fod, sarg med skuffe. Ca. 1820. H. 75. L. 75/122. B. 72.
Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger. klapper kan ikke gå ned i lodret stilling.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag