1511/​171

Empire klapbord af mahogni med listeindlægninger båret af søjler på firpas fod, sarg med skuffe. Ca. 1820. H. 75. L. 75/122. B. 72.

Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger. klapper kan ikke gå ned i lodret stilling.

Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK