2125/763
Dansk møbeldesign
Sofabord af massiv fyr, plade ilagt kakler af stentøj i brunlige nuancer. Sign. 1970–80'erne. H. 50. Diam. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag