1950/844
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972)
Gadeparti. Sign. A.P. Jensen. Olie på lærred. 120×140.
Én reparation/lap på bagsiden.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag