12103/262
Thor Lindeneg (f. København 1941)
To surrealistiske kompositioner. Sign. Thor Lindeneg 91, 42/350 og 55/350. Litografier i farver. Indrammet bag plastglas. Lysmål 29×39. Rammemål 42×52. (2)
Plastglas i front med nogle ridser.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag