2045/861
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 205”. Et par armstole af eg. Sæde med flettet papirgarn. Udført og mærket hos PP Møbler. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, pletter og smuds. Ene med brud på forben.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud