2008/671
Tom Krøjer (f. Frederikssund 1942, d. København 2015)
To kompositioner. Sign. Krøjer 1992, 11/100 og Krøjer Vence 1984, 68/100. Litografier i farver. Lysmål hver 75×54. (2)
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag