2439/18
Tre store olivenkrukker af terrakotta og delvist glaseret terrakotta, modelleret med ovale korpus og smallere munding, ene med håndtag, opsat på nye standere af sort metal. 19./20. årh. H. inkl. standere 70–92. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag