2138/26
Svensk Louis XVI kartelur af udskåret og forgyldt træ, prydet med blomsterguirlande og søjler. Sign. Rob. Engstrøm, Stockholm. 20. årh.s. begyndelse H. 96.
Urskive med ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og optræksnøgle medfølger. Skader på top.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag