1950/97
F. C. Kiærskou (f. København 1805, d. sst. 1891)
“Parti ved Fredensborg”. Sign. F. C. Kiærskou 1869. Olie på lærred. 53×72.
Nogle mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud