1742/124
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en ung kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 30,5×25.
Lærredet er dubleret. Enkelte afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud