905/​143

Carlo Maratta, dennes kreds, 17. årh.

Den Hellige familie med Johannes Døberen. Usigneret. Olie på lærred. Oval. 104×122.

Proveniens: Christie's Auktion 21 November 1991 nr. 133.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK