2043/​368

Sæt på otte franske Louis XVI armstole af bøgetræ, alle udskåret med lyrer og betrukket med lysebrunt skind. 18. årh.s slutning. (8)

Almindelige brugs- og alderstegn. Patina. Medfølgende moderne hynder.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

15.000–25.000 DKK

Hammerslag