899/1273
Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
Uden titel. Sign. Gadegaard 49 samt sign. med datering på blændrammen. Olie på lærred. 77×57
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag