J. M. Preisler (, sculp.)
Portrætter af “Friderik den Fierde”, “ Christian den Syvende” og “Georg Schelhornius”. Tryksign. J. M. Preisler og Haid. Tre kobberstik. Lysmål 39×28 og bladstørrelse 31,5×20. (3)
Fugtpletter. Papiret er gulnet. Georg Schelhornius beskåret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018