1831/​1653

Otte kinesiske famille rose figurer af porcelæn i form af daoitiske guder. 18.-19. årh. H. 21,5–23,5. (8)

Næsten alle med større reparationer. En figur desuden knækket. Glasurafskalninger, mangler og afslag. Dubletter.

Varia, 2. august 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag