1831/1653
Otte kinesiske famille rose figurer af porcelæn i form af daoitiske guder. 18.-19. årh. H. 21,5–23,5. (8)
Næsten alle med større reparationer. En figur desuden knækket. Glasurafskalninger, mangler og afslag. Dubletter.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag